Kategorie Kategorie

Wyszukaj Wyszukaj

Zapisz się Zapisz się

#rodzęw2018

 09/05/2018    Moda, Lifestyle

Z wielką przyjemnością witamy Przyszłe Mamy oraz Mamy karmiące pociechy!

Drogie Panie w tym cudownym czasie nie zapomnijmy także o sobie, odpowiednia bielizna ciążowa a także ta dla Pań karmiących piersią gwarantuje wygodę w pięknym i zarazem trudnym etapie życia.

Już od pierwszych dni po zatrzymaniu miesiączki piersi stają się napięte, obrzmiałe. Przyszła mama musi znosić ból piersi. Brodawki w tym czasie są bardzo wrażliwe. Rozmiar biustu uwarunkowany jest predyspozycją genetyczną i indywidualnymi cechami kobiety. Szybkie przybieranie na wadze ma również ogromne znaczenie dla zmiany wielkości piersi.

Troska o biust podczas ciąży i w okresie karmienia zniweluje w dużym stopniu prawdopodobieństwo występowania rozstępów czy też zapobiega utracie jędrności biustu. Ze względu na dalszą kondycję warto pomyśleć o bieliźnie ciążowej. Przyszła mama powinna zadbać o swoje zdrowie i wygodę, nosząc przewiewne, dobre jakościowo biustonosze na grubych ramiączkach. Uwagę należy zwrócić na miseczki, aby podtrzymywały i obejmowały piersi. Nieistotne jest czy jest to biustonosz ciążowy na dzień, na noc, czy dla karmiących matek, musi być koniecznie właściwie dopasowany, aby piersi nie uległy zniekształceniu. Niedopasowany stanik może powodować ucisk i podrażnienie piersi, problemy z jędrnością skóry a także zablokowaniu kanalików mlecznych (zahamowanie laktacji).

Pod koniec ciąży należy kupić biustonosz do karmienia. Miseczka powinna być o jeden rozmiar większa od obecnego rozmiaru biustu, ponieważ podczas karmienia piersi rosną. Zalecane jest wtedy jak najciaśniejsze zapinanie biustonosza.

Dobierając odpowiedni biustonosz do karmienia należy pamiętać o:

  • Bezszwowym uformowaniu miseczki
  • Wszytych podporach biustu dla lepszego podtrzymywania
  • Regulacji ramiączek
  • Miękkiej fiszbinie
  • Systemach ułatwiających otwieranie i zamykanie miseczki
  • Materiale, który musi być szybkoschnący, oddychający (mikrofaza)


Informacje o wyprzedażach, promocjach, nowościach. Wpisz adres mailowy:

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o ofertach specjalnych i promocjach.

Powered by Hungryweb.