Kategorie Kategorie
Wyszukaj Wyszukaj
Zapisz się Zapisz się

Jak wybrać i nosić biustonosz samonośny?

 10/03/2021    Moda

Każda kobieta w swojej szafie ma bluzkę lub sukienkę z odkrytymi plecami, której nigdy nie ubrała. Przede wszystkim wiąże się to z kłopotem, jakim jest odpowiedni dobór stanika do takich stylizacji. Nie każda kobieta ma możliwość lub jest gotowa, aby takie ubrania nosić bez bezpiecznej bielizny pod spodem, a jeśli postawisz na klasyczny stanik, to odstająca klamra z pewnością nie będzie wyglądać estetycznie. Z pomocą przychodzi biustonosz samonośny, który zapewnia nie tylko komfort i wygodę, ale także piękny wygląd.

Biustonosz samonośny – jak wybrać?

Wybierając biustonosz samonośny, musisz kierować się nieco odmiennymi wytycznymi niż przy wyborze stanika na co dzień. Przede wszystkim pamiętaj, aby miseczki w takim biustonoszu były większe od miseczek w Twoim zwykłym, standardowym staniku. Jest to spowodowane tym, że biustonosz samonośny musi objąć jak największą część Twoich piersi i bezpiecznie schować je w miseczce. Dzięki temu masz pewność, że pierś nie wypadnie ze stanika, otrzymujesz także gwarancję wygody oraz swobody ruchów. Zbyt mały biustonosz może nie zabezpieczyć obu piersi, powodując nieestetyczne wybrzuszenia czy dyskomfort. Przy zakupie kieruj się także osobistymi preferencjami – dobierz odpowiedni kolor stanika. Jeśli to Twój pierwszy biustonosz samonośny, warto rozpocząć przygodę od klasycznych, jednokolorowych modeli, które sprawdzą się na co dzień. Sklepy internetowe mają w swoich ofertach staniki wykonane z różnego rodzaju materiału oraz z różnymi zdobieniami. Możesz wybrać jednolity bądź koronkowy biustonosz samonośny, a nawet taki o nietypowym kształcie miseczki. Na rynku dostępne są również biustonosze samonośne z wiązaniem, które dodatkowo uwydatnią i podtrzymają Twój biust. Takie wiązanie stanowi dodatkowe zabezpieczenie, jeśli więc boisz się, czy taki biustonosz utrzyma Twój biust, warto zaopatrzyć się w model z takim sznurowanym rozwiązaniem.


Biustonosz samonośny – jak nosić?

Biustonosz samonośny ma trochę inne działanie od klasycznego stanika. Przede wszystkim brak w nim ramiączek, które będą dodatkowo podtrzymywały biust. W biustonoszu samonośnym wszystko opiera się na dobrze dobranej miseczce, dlatego tak ważne jest, aby była ona minimalnie większa od Twojej standardowej miseczki. Oprócz tego biustonosze samonośne zaopatrzone są w specjalny klej medyczny, który przyczepi się do Twojej skóry, a sam stanik nie będzie zmieniał swojego miejsca. Taki stanik pozostanie na swoim miejscu przez cały dzień. Pamiętaj jednak, aby przed założeniem oczyścić i osuszyć skórę. Przygotowany biustonosz samonośny przymocuj do swojego ciała oraz ułóż każdą z piersi w miseczce. Jeśli masz model z wiązaniem, pamiętaj, aby odpowiednio je poluźnić i dopiero po ułożeniu biustu ściągnij sznurek.

Biustonosz samonośny – stylizacje

Tego rodzaju stanika nie musisz nosić jedynie do bluzek czy sukienek z odkrytymi plecami. Odpowiednio dopasowany biustonosz samonośny powinien być niczym druga skóra. Tego typu biustonosz możesz nosić do wielu innych ubrań, np. bluzek z odkrytymi ramionami, bluzek z głębszym dekoltem czy z wiązaniem na plecach. Jeśli czujesz się komfortowo w takim biustonoszu, możesz go nosić praktycznie pod każdym ubraniem. Wybierając odpowiedni model, pamiętaj o przedstawionych wytycznych, a jeśli masz wątpliwości, najlepiej skonsultować je z doradcą lub braffiterką. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę biustonoszy samonośnych, które możesz wykorzystać na wiele okazji i w których będziesz czuła się swobodnie i komfortowo!