Kategorie Kategorie
Wyszukaj Wyszukaj
Zapisz się Zapisz się

Jak przechowywać bieliznę?

 15/07/2021    Moda

Jak przechowywać bieliznę, aby utrzymać porządek a nasza odzież nie gniotła się oraz nie ulegała uszkodzeniom? To pytanie często zadajemy sobie o poranku, kiedy po raz kolejny szukamy zaginionej skarpetki lub ulubionego stanika. Przechowywanie bielizny w odpowiedni sposób może być nie lada wyzwaniem, dlatego w tym artykule podpowiemy Ci jak przechowywać biustonosze oraz inne akcesoria, aby były łatwe w znalezieniu i pozostały w doskonałej kondycji.

Jak przechowywać bieliznę? Znajdź odpowiednie miejsce

Mimo że bielizna to stosunkowo niewielka część odzieży, jej przechowywanie może sprawić wiele kłopotów. Co więcej, jeśli robimy to nieumiejętnie, możemy spowodować jej zniszczenie. Jak temu zapobiec? Wystarczy w odpowiedni sposób zorganizować miejsce na naszą odzież.

Warto zainwestować w organizer na bieliznę, który najskuteczniej zapobiega gnieceniu się delikatnych materiałów, a przede wszystkim pozwala na utrzymanie porządku. Dzięki prostemu systemowi ułożenia bielizny w organizerze, o wiele łatwiej będzie nam odnaleźć rzecz, którą chcemy założyć. Nie powinniśmy układać bielizny luzem, na przykład na dnie szafy, czy w osobnej szafce, ponieważ zazwyczaj szybko robi się tam bałagan. Możemy poukładać bieliznę w szufladzie, jednak warto najpierw zastanowić się, w jaki sposób najlepiej to zrobić, aby utrzymać porządek.

Przechowywanie bielizny – majtki

Przed włożeniem bielizny do organizera, istotne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób ją złożyć, aby zajmowała jak najmniej miejsca oraz była łatwa do wyciągnięcia. Bardzo ważny jest sposób składania majtek. Jeśli spojrzymy na swoją garderobę, na pewno zobaczymy wiele rodzajów bielizny. Każdy z nich wymaga innego sposobu składania.

Zacznijmy od stringów. Ten rodzaj majtek jest jednym z najłatwiejszych w przechowaniu: wystarczy, że je zrolujemy i ułożymy obok siebie. Aby znaleźć daną parę jeszcze łatwiej, możesz ułożyć je według kolorów. Jeśli chodzi o figi, ich składanie może na początku wydawać się nieco bardziej skomplikowane, jednak wystarczy, że złożymy je na płasko, następnie unosimy spód w taki sposób, aby zetknął się on z gumą i składamy boki. Majtki wyszczuplające oraz bieliznę modelującą wystarczy złożyć na pół i schować do szuflady.

Jak przechowywać biustonosze?

Przechowywanie biustonoszy potrafi przysporzyć sporo kłopotów. Przy składaniu staników często popełniamy błędy, na przykład wywijając jedną miseczkę na lewą stronę i składając biustonosz na pół. W ten sposób możemy przechowywać staniki miękkie oraz sportowe, jednak półsztywne i sztywne modele wymagają przechowywania na płasko. Możemy je ułożyć jeden obok drugiego tak, żeby się nie stykały lub skorzystać ze specjalnych wieszaków. Jak przechowywać biustonosze, aby nie uległy zniszczeniu? Przede wszystkim musimy pamiętać, aby nie skręcać mostka przy składaniu stanika, nie układać biustonoszy zbyt ciasno obok siebie. Jeżeli planujemy użyć wieszaków w swojej bieliźniarce, warto zainwestować w specjalne produkty przeznaczone do staników, które zapobiegają rozciąganiu się ramiączek.

Przechowywanie bielizny – skarpetki i rajstopy

Wiecznie gubiące się skarpetki są zmorą wielu osób. Kluczem do rozwiązania tego problemu jest umiejętne przechowywanie bielizny, jaką są właśnie skarpetki i pończochy. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o osobny organizer do skarpetek, do którego wkładamy tę część odzieży zwiniętą w rulonik. W ten sposób pozbędziemy się problemów z zaginioną skarpetką oraz z łatwością wybierzemy parę, którą mamy ochotę założyć. Jeżeli chodzi o rajstopy, warto poświęcić im osobną część w bieliźniarce lub w szafie. Dobrym pomysłem będzie składanie ich w ten sam sposób, co skarpety.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość